Vape

Plniteľné vs. jednorazové e-cigarety: Ktoré si vybrať?

Plniteľné vs. Jednorazové elektronické cigarety

Ak uvažujete o kúpe elekronickej cigarety, ale neviete, kde začať, a či si zvoliť najprv jednorazovú e-cigaretu alebo rovno pod systém, tento návod je presne pre vás!

Disclaimer: Všetky informácie uvedené v tomto texte slúžia len na informačné účely. Účelom článku nie je v žiadnom prípade lákať a nabádať kohokoľvek k užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Text nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Článok obsahuje subjektívne názory autora. Nikotín je vysoko návykový.

Pri ohromnom množstve rôznych druhov elektronických cigariet na trhu, vrátane jednorazových a plniteľných vapiek (pod systémov), môže byť výber náročný.

V nasledujúcom článku porovnáme plniteľné a jednorazové vapky, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní – preskúmame náklady, príchute, prispôsobenie, údržbu a pohodlie.

Jednorazové elektronické cigarety

Jednorazové vapy, známe aj ako jednorazové e-cigarety, sú kompaktné jednorazové vapovacie zariadenia, ktoré sa dodávajú vopred naplnené e-liquidom a zabudovanou batériou. Po vyčerpaní e-liquidu alebo vybití batérie sa celá jednorazová vejpka vyhodí a nahradí sa za novú.

 

Pod systémy – plniteľné a opakovane použiteľné elektronické cigarety

Plniteľné pod systémy sú vapovacie zariadenia, ktoré umožňujú používateľom ručne dopĺňať e-liquid a dobíjať batériu.

 

Porovnanie jednorazových a plniteľných vapiek (pod systémov)

V tejto časti porovnáme výhody a nevýhody výberu jednorazovej alebo plniteľnej vapky.

1.Porovnanie nákladov: Dlhodobý vs. krátkodobý vaping

Prvým faktorom, ktorý musíte zvážiť, sú náklady. Jednorazové e-cigarety budú spočiatku najlacnejšou možnosťou. Ak však budete vapovať dlhodobo, náklady spojené s jednorazovými vapami budú vyššie ako náklady na plniteľné vapy – pod systémy. Jednorazové vapy sú skvelým spôsobom, ako vyskúšať vapovanie, ale z dlhodobého hľadiska môžu byť veľmi drahé.

Jednorazová elektronická cigareta

Jednorazová elektronická cigareta

2. Možnosti príchutí: Nekonečné možnosti e-liquidu s plniteľnými vapami

Pokiaľ ide o príchuť, ak používate jednorazovú e-cigaretu, budete mať obmedzený výber. Môžete si vybrať len príchute, ktorými sú vapy naplnené. S plniteľnými vapami však máte plný prístup ku každej príchuti e-liquidu dostupnej na trhu. Vďaka tomu máte na výber doslova tisíce možností príchutí e-liquidov alebo vape džúsov vrátane ovocia, dezertov, nápojov, koláčov, tabaku a mnohých ďalších.

3. Pod systém si prispôsobíte podľa seba

Ak používate jednorazovú vapu, nemáte žiadne možnosti prispôsobenia. Je pripravená na vapovanie ihneď po vybalení z krabice a dodáva sa vopred naplnená akoukoľvek príchuťou e-liquidu. Jednorazové vapy sú skvelé krátkodobo, ale ak vapujete veľa alebo chcete zo svojej vape vyťažiť viac, plniteľná elektronická cigareta môže byť lešpou voľbou. Umožní vám vyskúšať rôzne cievky, príchute e-liquidu a niektoré typy ponúkajú aj rôzne možnosti nastavenia.

Na začiatku je to väčšia investícia, ale v budúcnosti vám bude stačiť vymieňať len cievky, dokopuvať e-liquid a dobíjať zariadenie, , čo vás v konečnom dôsledku bude stáť menej ako nákup jednorazových vapiek.

Plniteľná elektronická cigareta

Plniteľná elektronická cigareta

4. Jednorazové e-cigarety sú pohodlnejšie

Nemožno poprieť, že jednorazové vapy sú pohodlnejšie. Jednoducho ich používate, kým sa v nich nedôjde e-liquid a potom ich vyhodíte a kúpite si iné. Za túto výhodu však platíte vyššími počiatočnými nákladmi.

Plniteľné elektronické cigarety budete musieť nabíjať, dopĺňať v nich qliuid a tiež vymieňať cievky približne raz za 1-2 týždne, v závislosti od toho, čo vapujete a koľko vapujete. Plniteľné vapky sú menej pohodlné, ale cenová úspora z dlhodobého hľadiska môže stáť za pridané nepríjemnosti.

Jednorazové vs. plniteľné elektronické cigarety: ktoré sú teda lepšie?

Po viac ako desiatich rokoch vapovania odporúčam, aby ste najprv vyskúšali vapovanie s jednorazovou vapou a zistili, či sa vám páči.

Keď si vapovanie vyskúšate, potom prechod na plniteľnú elektronickú cigaretu vám nielen ušetrí peniaze, ale poskytne vám aj viac možností, ako vapovať a aké príchute e-liquidu si vybrať.

Ak ste len občasný vaper na alebo ste sa ešte stopercentne neoddali vapovaniu, potom by pre vás boli skvelou voľbou jednorazové produkty.

Široký sortiment jednorazových a tiež opakovane použiteľných vapiek si môžete zakúpiť tu na Xmanii a vychutnať si vapovanie s naším doručením do druhého dňa.

FAQs

Oplatí sa kúpiť plniteľnú vapu?

Ak sa snažíte prestať fajčiť alebo vás jednoducho nebaví platiť za drahé cigarety, potom je plniteľná vape určená pre opakované použitie skvelou voľbou a v porovnaní s fajčením klasických cigariet si rýchlo všimnete rastúce úspory.

Stoja plniteľné vapy za to?

Ak vapujete často, potom sú plniteľné vapy správnou voľbou. Ak však vapujete len každý druhý deň alebo cez víkendy, potom môže byť pre vás lepšou voľbou jednorázová vapa.

Sú jednorazové vapy silnejšie ako plniteľné?

Sila vašej vapy závisí od sily e-liquidu. Plniteľné vapy vám však poskytujú viac možností, pokiaľ ide o chuť a silu.

Ako dlho vydržia plniteľné vapy?

Všetko závisí od toho, aký typ si kúpite. Ja som si kúpil väčšiu vapu, ale do kúpi novej mi vydrží aspoň 12 mesiacov používania. Cievky v plniteľných vapách vydržia 1-2 týždne, ale závisí to od toho, aký typ e-liquidu vapujete, od pomeru PG/VG a od toho, ako často ich používate. Ak sa o ne budete starať a neupustíte ich alebo ich nenamočíte, vydržia dlho.

Ktoré chutia lepšie?

Jednorazové vapy vám umožňujú vybrať si len príchuť e-liquidu. Plniteľné vapy vám však dávajú možnosť výberu kvalitnejších e-liquidov s väčším výberom príchutí, ktoré často chutia lepšie ako e-liquidy dodávané v jednorazových vapách. Napriek tomu všetko závisí od toho, koľko ste ochotní minúť. Lacné vapy sú často lacné z nejakého dôvodu!

Zdroje

xmania.eu/disposable-vs-refillable-vape/

author-avatar

About LiveHelp

Xmania je jedným z priekopníkov odvetvia vapingu v Európe. Preto rozumieme a poznáme potreby našich zákazníkov. Máme na sklade najlepšie sady na vapovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *