Vape

Recenzia Aspire Gotek X: Nadchne chuťou i dizajnom

Aspire Gotek X Recenzia

Nezáleží na tom, či ste začínajúci alebo skúsený vaper. Obľúbený pod si môžete vychutnať vždy. Obzvlášť vtedy, keď sa na trhu objaví nové zaujímavé zariadenie. Takým je nepochybne aj pod Aspire Gotek X. Skrýva však omnoho viac, ako len krásny dizajn.

Disclaimer: Všetky informácie uvedené v tomto texte slúžia len na informačné účely. Účelom článku nie je v žiadnom prípade lákať a nabádať kohokoľvek k užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Text nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Článok obsahuje subjektívne názory autora. Nikotín je vysoko návykový.

V recenzii sa dozviete:

 1. Aké skóre sme udelili Aspire Gotek X Pod
 2. Aké klady sme našli
 3. Aké sú zápory tohto zariadenia
 4. Podrobnú recenziu Aspire Gotek X Pod

Naše skóre:

 • Výkon: 9/10
 • Jednoduchosť použitia: 10/10
 • Autenticita príchutí: 9/10
 • Cena: 10/10
 • Dizajn: 10/10
 • Celkové skóre: 9,6/10

Klady:

 • Dizajn
 • Jednoduchosť použitia
 • Cena
 • Praktické rozmery
 • Množstvo bezpečnostných funkcií

Zápory:

 • Kratšia výdrž na jedno nabitie

 

Futuristický dizajn v malom tele

Radi vapujete na cestách? Potom sa nepochybne zhodneme, že takáto vapka by mala byť čo najmenšia a najpraktickejšia. Aspire Gotek X tieto parametre nepochybne spĺňa, veď vďaka rozmerom 81,5 x 47,6 x 19,8 mm ho môžeme s pokojným svedomím zaradiť medzi „vreckové pody“.

Aspire Gotek X Pod Kit

Aspire Gotek X Pod Kit

Nevynikne však len svojimi rozmermi, ale aj premysleným futuristickým dizajnom. Celé telo je totiž priehľadné, vďaka čomu vždy uvidíte, čo sa vo vnútri práve deje. To tak posúva zážitok z vapovania opäť na novú úroveň. Okrem toho si môžete vapku jednoducho zladiť so svojim outfitom, veď dostupná je až v 10 farebných vyhotoveniach.

Žiadne nastavovanie, len čistá radosť

Čistosť dizajnu sa prelína aj do bezproblémovej funkčnosti a jednoduchosti použitia. Aspire Gotek X nedisponuje žiadnym tlačidlom, ale integrovaným inteligentným čipom s kontrolou prúdenia vzduchu, vďaka ktorému sa žhavenie spustí automaticky a vy tak nemusíte nič riešiť. V tomto zmysle nejde pri pode o nič výnimočné, jeho cieľom je totiž čo najviac sa priblížiť klasickej cigarete.

Aspire Gotek X Pod Kit

Aspire Gotek X Pod Kit

Súčasťou zariadenia je jednoduchý regulátor prívodu vzduchu v podobe posuvníka. Vďaka nemu si môžete zvoliť typ vapovania – ak budete chcieť viac pary, posuvník jednoducho odsuniete a prívod vzduchu otvoríte naplno. Naopak, ak vám postačí menej pary, škáru stačí privrieť.

MTL či RDL? A čo tak obe?

Model Aspire Gotek X môžeme zaradiť s čistým svedomím medzi čistokrvné POD systémy. Dôvodom je opakovane plniteľný cartridge, ktorý je spojený so žhaviacím pletivom aj sacím médiom. Tento systém cieli najmä na začínajúcich vaperov a tiež tých, ktorí v skladaní žhaviacej hlavy nenašli čas a záľubu.

Aspire Gotek X Pod Kit

Aspire Gotek X Pod Kit

Mimochodom, samotný cartridge disponuje objemom 4,5 ml, takže pojme dostatok tekutiny na vapovanie. Náhradné cartridge sa navyše predávajú v balení dvoch kusov, takže ich môžete mať naplnené rôznymi náplňami súbežne a vymieňať si ich podľa chuti či nálady.

Dobrou správou pre všetkých milovníkov pary je, že Aspire Gotek X využíva ako žhaviace médium žhaviace pletivo (mesh) s odporom 0,8 ohm a väčšou odparovacou plochou, akou disponuje klasická špirála. Vďaka tomu je možné e-cigaretu používať dvomi spôsobmi – MTL (Mouth To Lung), teda „z úst do pľúc“ ako v prípade klasickej cigarety, ale aj utiahnutým RDL (Restricted Direct Lung) vapovaním, teda priamo do pľúc.

Väčšia odparovacia plocha v kombinácii s klasickou vatičkou nás prekvapila aj vernosťou podania chutí – náplne potiahnuté z Aspire Gotek X boli naozaj plné, pachuť či spálenina v ústach vám v tomto prípade skutočne nehrozí.

Výdrž závisí od frekvencie používania

Je už akousi tradíciou, že moderné e-cigarety sa na trh dostávajú v podobe so vstavanou batériou. Iste, stále môžete natrafiť aj na kúsky, v ktorých sa vymieňajú klasické „AA-čka“, ale ruku na srdce, nie je jednoduchšie pripojiť nabíjací kábel a behom chvíľky zariadenie opäť pripraviť na používanie?

Týmto smerom sa vydal aj Aspire Gotek X. Vďaka vstavanej batérii s kapacitou 650 mAh a nabíjaciemu káblu typu USB-C (je súčasťou balenia) môžete svoj pod pripraviť na používanie vždy v predstihu.

Ak ide o samotnú výdrž na jedno nabitie, je mimoriadne individuálna. V prípade, že vapujete často a pod na stole vás „provokuje“, počítajte radšej s každodenným nabíjaním. Ak si však potiahnete len občas, nepochybne sa dostanete cez jednodňovú výdrž. „Sviatoční vaperi“ budú nabíjať minimálne.

Pre milovníkov fajčenia počas nabíjania máme zlú správu – zariadenie disponuje bezpečnostnou funkciou passthrough. Tá batérii neumožňuje nahrievať žhaviacu hlavu v momente, keď je pripojená ku zdroju napájania. Dôležité je však poznamenať, že takéto obmedzenie je viac než vítané. V prípade fajčenia pri nabíjaní totiž riskujete prehriatie a nenávratné poškodenie zariadenia.

Bezpečný vo všetkých ohľadoch

Aspire Gotek X Pod disponujepiatimi rozličnými ochrannými funkciami. Tie nechránia len používateľa – vapera – ale aj samotné zariadenie.

 • Ochrana pred dlhým žhavením – mali by ste sa obmedziť na maximálne 10-sekundový poťah. Ak to s časom poťahu prepísknete, zariadenie dvakrát zabliká a batéria sa deaktivuje. Vďaka tomu sa minimalizuje riziko prehriatia, skratu či iného poškodenia batérie.
 • Ochrana proti prebitiu – ako sme si už povedali, batéria v zariadení je dobíjateľná pomocou USB-C kábla. Disponuje tiež ochrannou funkciou proti prebitiu – v momente, keď bude plne nabitá, nebude už prijímať ďalšiu energiu.
 • Ochrana proti nízkemu napätiu – ak napätie batérie klesne pod kriticky nízku úroveň, v tomto prípade 3.1V, LED dióda upozorní na nízky stav nabitia v podobe 10 bliknutí a zariadenie sa deaktivuje. Pred pokračovaním vo vapovaní budete musieť e-cigaretu dobiť.
 • Ochrana proti skratu – môžu nastať situácie, keď má opotrebovaný cartridge tendenciu viesť ku skratu. Výrobcovia na to mysleli a do Aspire Gotek X Pod pridali ochranu proti skratu. Dvojsekundové svetelné znamenie a deaktivácia zariadenia vyriešia takéto situácie včas.
 • Ochrana proti prehriatiu – väčšine vaperov sa už stalo, že sa zariadenie zahrialo až príliš. Deje sa to najmä v lete a pri intenzívnom používaní – a verte nám, potiahnuť si z rozžeraveného náustku nie je nič príjemné. Aspire Gotek X Pod na to myslí a prichádza s ochrannou funkciou proti prehriatiu. Ak dosiahne zariadenie príliš vysoké teploty, deaktivuje batériu až do momentu, kým sa tieto teploty neustália na bežných hodnotách.

 

Zhrnutie

V našej recenzii e-cigarety Aspire Gotek X Pod sme sa dostali až na samý záver. Ak by sme mali byť struční, povedali by sme, že nás tento pod nadchol. Poďme si to však ešte rozmeniť na drobné.

Je pravdou, že kapacita batérie je v tomto prípade značne obmedzená. Jej výdrž nebude závisieť len od frekvencie, ale aj spôsobu fajčenia. Na druhej strane však stoja mimoriadne prívetivé rozmery e-cigarety, ktorú si môžete pokojne strčiť do vrecka.

Potešil nás futuristický dizajn pracujúci s priehľadným telom i možnosti MTL i RDL vapovania. Dobrou správou je tiež jednoduchosť použitia a množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré bránia poškodeniu vášho vapu.

Budeme Aspire Gotek X Pod odporúčať ďalej? Jednoznačne áno! A jedným dychom dodávame, že nielen začínajúcim vaperom, ale všetkým tým, ktorí hľadajú kompaktné, no stále výkonné zariadenie s krásnym dizajnom a jednoduchým ovládaním.

Zdroje

aspirecig.com/gotek-series/gotek-x/

xmania.eu/aspire-gotek-x-review/

author-avatar

About LiveHelp

Xmania je jedným z priekopníkov odvetvia vapingu v Európe. Preto rozumieme a poznáme potreby našich zákazníkov. Máme na sklade najlepšie sady na vapovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *