Vape

Ako zistíte, že jednorazová e-cigareta dochádza?

Ako zistíte, že jednorazová e-cigareta dochádza?

Jednorazová e-cigareta alebo jednoducho vapka zažíva v súčasnosti veľký boom. A nie je sa ani prečo čudovať. Je stelesnením upokojujúceho pôžitku a mnohí si bez nej už nevedia predstaviť ani jeden deň. Asi jediná vlastnosť, ktorú jej môžeme vytknúť je, že jej životnosť je značne obmedzená.

Disclaimer: Všetky informácie uvedené v tomto texte slúžia len na informačné účely. Účelom článku nie je v žiadnom prípade lákať a nabádať kohokoľvek k užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Text nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Článok obsahuje subjektívne názory autora. Nikotín je vysoko návykový.

Pre každého vášnivého „vapera“ nie je nič väčším sklamaním, ako keď si chce vychutnať pár potiahnutí zo svojej obľúbenej jednorazovej e-cigarety a zrazu zistí, že mu došla. Práve v tej najmenej vhodnej chvíli. Zákon schválnosti alebo len málo všímavosti?

Každá vapka blížiaca sa pomaly ku svojmu koncu vám to oznámi prostredníctvom jasných signálov. Čomu teda venovať pozornosť a kedy je ten správny čas na kúpu novej jednorazovej elektronickej cigarety?

V tomto článku sa dozviete:

  1. Ako zistíte, že vašej jednorazovej e-cigarete končí životnosť?
  2. Aký je rozdiel medzi vybitou batériou a prázdnou jednorazovou e-cigaretou?
  3. Z čoho sa skladá elektronická cigareta?

Pri väčšine jednorazových vapiek je dosť náročné určiť presný termín ich úplného spotrebovania. Nesvieti na nich žiadne percento batérie ani množstvo e-liquidu. Ale pri blížiacom sa dátume ich spotreby sa vape začne správať trocha inak ako obvykle.

Ak spozorujete pri svojej elektronickej cigarete jeden z nasledovných signálov, je čas zaobstarať si novú.

1. Blikajúca kontrolka

Základným indikátorom, že sa kapacita vapky blíži ku koncu je práve blikajúca kontrolka. Batéria v jednorazovej e-cigarete je vybitá, resp. e-liquid spotrebovaný, ak kontrolka začne viackrát po sebe blikať počas alebo po potiahnutiach. Pričom farba kontrolky sa môže líšiť vzhľadom od značky či typu vapky.

2. Spálený „zlý“ dym

Vapky si získali srdcia mnohých aj svojou jedinečnou sviežou chuťou a voňavým dymom. A práve dym patrí k ďalším z indikátorov dochádzajúcej e-cigarety. Ak už máte vapku istý čas alebo ste si z nej počas dňa poťahovali často jedna radosť, všímajte si  kvalitu ale aj zápach dymu.

Zapojením chuťových a čuchových buniek sa dá jednoducho odhadnúť, kedy je vapka prázdna.

Keď sa chuť začne vytrácať a dym sa stane nevýrazným so spáleným zápachom, je čas sa jej zbaviť a zadovážiť si novú. Jednorazová e-cigareta niekedy skončí svoju púť, keď jej dôjde tekutina – e-liquid. Ten sa však dá pri niektorých typoch elektronických cigariet (ale nie jednorazových) dokúpiť a jednoducho doplniť.

Malé množstvo alebo žiaden dym

Pri každom vdýchnutí, resp. potiahnutí vapu sa vytvorí výrazný obláčik dymu. Batéria sa však časom stáva menej výkonnou alebo dochádza k spotrebovaniu e-liquidu. To má za následok, že množstvo aj kvalita dymu budú klesať, až sa nakoniec produkcia dymu úplne zastaví.

Aj keď pre vás možno nízke množstvo dymu nie je žiadny problém, je dobré si uvedomiť, že pri tomto indikátore sa môže spáliť knôt a to je to posledné čo by ste chceli a mali inhalovať.

Muž vapujúci jednorazovú elektronickú cigaretu

Ako rozoznať či je vybitá batéria alebo prázdna vapka?

Pochopiť tento rozdiel dá niekedy zabrať aj skúsenejším vaperom. Zvyčajne keď nám dôjde jednorazová e-cigarety považujeme to za následok vybitej batérie. Avšak málokto chápe rozdiel medzi vybitou batériou a prázdnym obsahom vapky.

My však na túto dilemu poznáme jednoduchý spôsob, ako ju rozlúštiť. Príčinu nefunkčnosti vapu vám prezradí teplota.

Pri každom potiahnutí batéria napája cievku, ktorá generuje teplo. Vyplýva to z jednoduchého princípu, na základe ktorého tieto elektronické jednorazové cigarety pracujú. Ak sa vapka nadmerne zahrieva, sála z nej teplo, ale po potiahnutí nevyfúknete obláčik dymu je viac než isté, že došiel e-liquid. Teda vapka je prázdna.

V opačnom prípade, to znamená, ak sa vapka nezahrieva, je to znak toho, že ide o vybitú batériu. V takomto prípade vám neostáva iné, len sa vapky zbaviť a zlikvidovať ju.

Z akých častí sa skladá e-cigareta?

Ste aj vy milovníkom vapu a fascinujú vás elektronické cigarety? A viete vôbec z akých častí sa e-cigareta skladá a ako sa správne nazývajú? My vás s nimi teda aspoň v krátkosti zoznámime.

  • Atomizér – odparovacia časť s nádržkou, ktorá obsahuje e-liquid
  • Batéria – samotný zdroj energie e-cigarety
  • Žhaviaca hlava – špirálka napojená na atomizér, je dôležitá pri produkcii pary
  • E-liquid – kvapalina, ktorá obsahuje istú dávku nikotínu a môže byť rôznej príchuti, líši sa od typu vapu, používa sa napríklad náplň s obsahom 50 % PG a 50 % VG, pri výkonnejších zariadeniach sa používa hustejšia náplň s vyšším obsahom VG

Toto sú najdôležitejšie súčasti e-cigarety. Okrem toho na vapke samozrejme nájdete aj tlačidlo, displej, náustok či konektor pre nabíjanie – to sa samozrejme netýka jednorazových elektronických cigariet.

S výberom najlepšej jednorazovej vapky vám pomôže aj náš článok: Najlepšie jednorazové e-ciagery: Ako a ktoré si vybrať?

 

Zdroje

https://www.quora.com/How-do-you-know-when-a-disposable-vape-pen-is-empty

https://www.wikihow.com/What-Does-It-Mean-when-a-Disposable-Vape-Blinks

https://www.wikihow.com/Why-Does-My-New-Disposable-Taste-Burnt

xmania.eu/how-to-know-when-your-disposable-vape-is-almost-empty/

author-avatar

About LiveHelp

Xmania je jedným z priekopníkov odvetvia vapingu v Európe. Preto rozumieme a poznáme potreby našich zákazníkov. Máme na sklade najlepšie sady na vapovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *