Vape

Prečo zvoliť eliquid s pomerom 50/50?

Prečo zvoliť eliquid s pomerom 50/50?

Jednou z najzáhadnejších otázok pri vapovaní je správny pomer PG a VG. Nezamýšľajú sa nad ním len nováčikovia, ale často aj skúsení vaperi túžiaci po zmene. V dnešnom článku si povieme o vyrovnanom pomere oboch zložiek. Dozviete sa, prečo je dobrý a kto by mal po takejto náplni siahnuť.

Disclaimer: Všetky informácie uvedené v tomto texte slúžia len na informačné účely. Účelom článku nie je v žiadnom prípade lákať a nabádať kohokoľvek k užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Text nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Článok obsahuje subjektívne názory autora. Nikotín je vysoko návykový.

V článku sa dozviete:

  1. Čo je pomer PG/VG?
  2. Prečo zvoliť 50PG/50VG pomer?
  3. Pre koho je pomer 50PG/50VG vhodný?

Čo je pomer PG/VG?

Eliquidy, teda náplne do elektronických cigariet – alebo tiež vapov – tvoria dve základné zložky – syntetická potravinová prísada propylénglykol a vegetable glycerin, teda bezfarebná vodnatá prírodná látka. Obe majú pri vapovaní svoje nezastúpiteľné postavenie.

Propylénglykol (teda PG) je v náplniach nositeľom chuti. Dá sa hovoriť o priamej úmere, že čím viac PG v náplni nájdeme, tým je jej chuť plnšia.

Naopak, prírodný glycerín (VG) je prakticky bez chuti. Pri vapovaní sa však stará o tvorenie mrakov pary. Vaperi, ktorým ide o čo najviac pary, preto siahajú najčatejšie práve po vyššom obsahu VG.

Chceli by ste sa o pomere PG a VG dozvedieť viac? Neváhajte si prečítať náš článok, v ktorom sa téme podrobne venujeme: Čo znamená pomer PG/VG?

Prečo zvoliť 50PG/50VG pomer?

Ako už iste tušíte, vyrovnaný pomer oboch zložiek ponúka dokonalý balanc medzi chuťou a parou. A nielen to – takýto eliquid nie je príliš hustý ani príliš riedky. Prispôsobený je na použitie so žhaviacimi hlavami disponujúcimi stredným odporom od približne 0,6 ohm. Takýto pomer propylénglykolu a rastlinného glycerínu je vhodný na MTL vaping s poťahom ústa – pľúca.

Použitie s hlavou pod 0,5 ohm a poťahom priamo do pľúc vám neodporúčame. Vzhľadom na nízky obsah VG je táto zmes pre takto nízke odpory príliš riedka. V lepšom prípade by ste si potiahli tekutinu priamo do úst, v tom horšom by mohla z hlavy kedykoľvek vytiecť.

Pre koho je pomer 50PG/50VG vhodný?

Patríte medzi vaperov, ktorí si radi zachovajú potrebnú dávku chuti, ale zároveň sa s obľubou pozerajú na paru stúpajúcu k nebu? V tom prípade je pre vás pomer 50/50 ako stvorený.

Vhodný je napríklad na použitie v domácnosti, keď práve netúžite po miestnosti plnej pary.

Zdroje:

Čítať v iných jazykoch: Angličtina (Xmania.eu)

author-avatar

About LiveHelp

Xmania je jedným z priekopníkov odvetvia vapingu v Európe. Preto rozumieme a poznáme potreby našich zákazníkov. Máme na sklade najlepšie sady na vapovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *