Vape

5 tipov ako predĺžiť životnosť jednorazovej e-cigarety

Ako predĺžiť životnosť jednorazovej e-cigarety

Priali ste si niekedy, aby vaša jednorazová elektronická cigareta vydržala dlhšie ako býva jej zvykom? Nebolo by skvelé, keby ste mohli predĺžiť životnosť svojich dochádzajúcich vapiek, keď to najviac potrebujete? Či už veríte alebo nie, existuje niekoľko efektívnych tipov, ako si vychutnať svoju jednorazovú elektronickú cigaretu o niečo dlhšie.

Disclaimer: Všetky informácie uvedené v tomto texte slúžia len na informačné účely. Účelom článku nie je v žiadnom prípade lákať a nabádať kohokoľvek k užívaniu akýchkoľvek návykových látok. Text nie je určený pre osoby mladšie ako 18 rokov. Článok obsahuje subjektívne názory autora. Nikotín je vysoko návykový.

V článku sa dozviete:

 1. Na akom princípe funguje jednorazová elektronická cigareta
 2. Aké sú výhody e-cigarety oproti klasickým cigaretám
 3. Tipy na predĺženie životnosti jednorazovej cigarety
 4. Tipy a rady ako na správne skladovanie jednorazových elektronických cigariet

Princíp fungovania elektronickej cigarety

Ak ste vo svete elektronických cigariet nováčik, najskôr vás zoznámime so základným fungovaním týchto novodobých cigariet.

Elektronické cigarety fungujú na princípe vaporizácie. Teda ide o proces, ktorý prebieha v elektronickej cigarete. Pri fajčení e-cigarety sa vám tak do pľúc nedostávajú škodliviny nachádzajúce sa v klasických cigaretách a vdychujete len paru, ktorá vás opojí svojou lahodnou príchuťou v kombinácii s nikotínovou soľou.

S výberom najlepšej jednorazovej vapky vám pomôže aj náš článok: Najlepšie jednorazové e-ciagery: Ako a ktoré si vybrať?

Výhody elektronickej cigarety:

 • Výhodou „vapky“ oproti klasickej cigarete je, že neobsahuje decht, rakovinotvorné látky, oxid uhoľnatý ani iné vysoko škodlivé látky
 • Úľava pre vašu peňaženku – pri prechode na jednorazovú elektronickú cigaretu vaše náklady klesnú
 • Hygienické – už viac nemusíte mať strach z odpudivého zápachu, zožltnutých zubov či nechtov
 • Jedinečná jednoduchosť a praktickosť – starosti s nabíjaním či dopĺňaním vám pri elektronických jednorazových cigaretách nehrozia, stačí otvoriť a vychutnávať si dokonalé chvíle pre seba
 • Rýchly a efektívny účinok, ktorý prekoná vaše očakávania – vďaka využitiu nikotínovej soli sa nikotín rýchlejšie vstrebe a upokojí aj vášnivého fajčiara, ktorý práve prechádza od klasických k e-cigaretám
 • Možnosť voľby príchute aj obsahu nikotínu – jednorazová vapka ponúka široký výber príchutí, kde si vyberie každý tú svoju, a dokonca aj obsah nikotínu

 

Tipy na predĺženie životnosti jednorazovej cigarety

Princíp fungovania elektronickej cigarety už poznáme. Poďme sa preto pozrieť na avizované rady a tipy, ako zo svojej vapky dostanete maximum. Sami nebudete veriť, koľko málo stačí na predĺženie života jednorazovej e-cigarety.

Vapovanie jednorazovej e-cigarety

1. Investujte do e-cigariet s vyššou kapacitou

Ak si chcete vychutnávať zážitok z jednorazovej vapky čo najdlhšie, zamerajte sa na e-cigarety s vyššou kapacitou. Keď pred niekoľkými rokmi začali získavať jednorazové vapy na popularite, priemerná cigareta mala kapacitu približne na 300 potiahnutí. No dnes výrobcovia ich výdrž niekoľkokrát znásobili, vďaka čomu môžete na trhu nájsť kúsky až na niekoľko tisíc potiahnutí. Teraz sú najtypickejšie jednorazové elektronické cigarety na 600 potiahnutí.

2. Doprajte svojej vapke malú prestávku

Ide o praktický a naozaj efektívny tip, vďaka ktorému z e-cigarety vyťažíte naozaj maximum. Väčšina typov elektronických zariadení, vrátane e-cigariet, má schopnosť sa po vybití dočasne „dobiť“. Takže, ak sa vám nabudúce bude zdať, že život vašej jednorazovej cigarety už navždy vyhasol, doprajte jej predtým krátku prestávku.

A ako zistíte, že sa kapacita vášho vapu blíži pomaly ku koncu? Prezradí vám to malá kontrolka, ktorá pri potiahnutí začne blikať.  V tej chvíli si už môžete plánovať kúpu novej e-cigarety.

Čítať viac: Ako zistíte, že jednorazová elektronická cigareta dochádza?

3. Vyhnite sa prehriatiu e-cigarety

Určite ste si už aj sami všimli, že ak si dáte za krátky čas viac potiahnutí po sebe, každý dúšok vytvorí väčší a teplejší oblak dymu ako ten predchádzajúci. Nazýva sa to tiež „reťazový vaping“, ktorý spôsobuje, že cievka atomizéra v jednorazovej cigarete sa prehrieva. Tým sa rýchlo vyčerpávajú soby e-liquidu.

E-liquid je kvapalina, ktorá obsahuje látky ako napríklad Vegetable Glycerín (VG) a polyglycerín (PG), ktoré slúžia k tvorbe dymu. Tuhý fajčiar, ktorý fajčil asi 20 klasických cigariet denne, má priemernú spotrebu 20-30 ml e-liquidu na mesiac.

4. Šetrite zásoby e-liquidu

Tento tip je úzko spojený s tým predchádzajúcim. Ak chcete zo svojej „vapky“ vyťažiť čo najviac potiahnutí, vyhnite sa príliš dlhému fajčeniu za krátky čas. Počet potiahnutí, ktorý sa uvádza na obale jednorazovej vapky, je uvedený na základe priemernej dĺžky jedného potiahnutia, čo je približne jedna až dve sekundy.

Ak je váš priemerný čas nadýchnutia okolo 4 sekúnd, znížte toto číslo na polovicu. To je váš ideálny čas na jedno potiahnutie. Čím kratšie dávky vdychujete, o to viac predĺžite životnosť vapu.

Ak máte radi dlhé potiahnutia, možno by ste mali zvážiť prechod na e-cigaretu s vyšším obsahom nikotínu.

5. Buďte pri vapovaní všímavý a pozorný

Ak sa vám často zdá, že vapka vám vydrží podstatne kratšie ako by mala, problém môže byť vo vás. Môže to znamenať, že vapujete príliš často a prijímate oveľa viac dávok nikotínu, ako keď ste boli fajčiar s klasickými cigaretami. Pri vapovaní nemáte takú tzv. hrubú prestávku, ako keď vám dohorí cigareta a na chvíľu prestanete fajčiť. Jednorazová cigareta pokračuje ďalej a vy sami si dávkujete množstvo.

Ako správne skladovať jednorazové elektronické cigarety?

Aj správne a uvážené skladovanie elektronických cigariet má výrazný vplyv na ich celkovú životnosť, ale takisto aj na kvalitu. Pri kúpe vapky je vždy dobré preštudovať si jej základné požiadavky na skladovanie, ktoré nájdete na obale.

Avšak najdôležitejšie pri skladovaní je, aby boli umiestnené na:

 • na suchom a chladnom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia
 • nepoužité, nové e-cigarety odporúčame skladovať vo vzduchotesným vreckách, aby sa k nim nedostala vlhkosť
 • uchovávajte ich mimo dosahu detí a domácich zvierat
 • spotrebované jednorazové elektronické cigarety vyhoďte do špeciálnych kontajnerov na recykláciu batérií

 

Zdroje

https://www.innokin.com/blog/how-to-make-a-disposable-vape-last-longer

https://www.elfbar.com/news/how%20to%20make%20disposable%20vapes%20last%20longer.html

xmania.eu/how-to-get-most-out-of-disposable-vape/

author-avatar

About LiveHelp

Xmania je jedným z priekopníkov odvetvia vapingu v Európe. Preto rozumieme a poznáme potreby našich zákazníkov. Máme na sklade najlepšie sady na vapovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *